Co to jest Hotspot?

Hotspot to otwarty i publicznie dostępny punkt dostępu do Internetu przeważnie działający w sieci bezprzewodowej opartej na standardzie Wi-Fi. Umożliwia łatwe i szybkie łączenie się z Internetem z urządzeń, które mają wbudowaną kartę Wi-Fi. W dzisiejszych czasach taka karta staje się standardem we większości urządzeń przenośnych takich jak telefony, smartfony, tablety, laptopy, etc.

Po nawiązaniu połączenia z bezprzewodową siecią w której aktywna jest usługa Hot-Spot użytkownik widzi stronę startową zdefiniowaną przez operatora Hotspot’a zawierającą przeważnie logo firmy lub lokalizacji, regulamin i warunki korzystania, oraz (jeżeli jest to Hot-Spot płatny lub wymagający uwierzytelnienia) pola logowania do Internetu. Po zatwierdzeniu formularza użytkownik może już swobodnie korzystać z Internetu chyba, że operator wprowadził pewne ograniczenia, np. zablokowanie ściągania plików, czy niektóre strony www.

W nowoczesnym społeczeństwie zapotrzebowanie na Internet wzrasta z każdym dniem. Coraz więcej aplikacji jest wydawana w trybie online, aby ułatwić użytkownikom mobilność i uwolnić od korzystania z jednego urządzenia. Kult Internetu widać już w każdej dziedzinie życia i trzeba to wykorzystać zanim bezprzewodowy Internet stanie się standardem dostępnym dla każdego.

Własny Hot-Spot to przede wszystkim większe zyski. Twoi klienci będą chętniej wracali do Twojej lokalizacji wiedząc, że mogą tam skorzystać z szybkiego Internetu. Teraz mogą załatwiać własne sprawy, pracować, kontaktować się z bliskimi i uczyć się. Jeżeli zdecydujesz się na płatny Hot-Spot to dodatkowo zarabiasz na sprzedaży kuponów na Internet.

Internet to przede wszystkim wiedza i informacje. Dostęp do tego tak cennego obecnie zasobu jakim są informacje jest niezbędny w wielu branżach. Twoi klienci docenią to, że mogą na miejscu przez Internet załatwić wiele swoich i spraw, pobrać potrzebne dokumenty w wersji online, czy sprawdzić w mapach Google trasę dojazdu do celu.